Project Assistant

Asociația European Association for Social Innovation își mărește echipa! Recrutăm Project Assistant cu studii universitare, de preferat în domeniul psihologic – psihologie socială, psihologie educațională, cognitivă sau în alte domenii conexe, cunoștințe de limba engleză la nivel avansat și cu experiență de minim un an în implementarea de proiecte.

Programul de lucru este full-time, iar activitatea se desfășoară în București.

Candidatul ideal se caracterizează prin:

Seriozitate, autonomie, punctualitate, spirit organizatoric dezvoltat, atenție la detalii, flexibilitate, spirit de echipă, implicare și orientare permanentă către dezvoltare, capacitatea de a lucra cu deadline-uri strânse, cunoștințe avansate de limba engleză, cunoștințe operare PC și pachet Ms Office.

Responsabilitățile principale:

  • Implementarea de proiecte europene, prin activități de cercetare, formare și redactare de bune practici
  • Planificarea și monitorizarea activităților din proiecte
  • Sarcini administrative (traduceri, rapoarte, activități de cercetare, etc.)
  • Organizarea logistică a activităților din România / alte state europene (workshop-uri, training-uri, conferințe, etc.)
  • Diseminarea proiectelor în social media (Facebook, LinkedIn, Twitter, etc.)
  • Dezvoltarea de instrumente de diseminare – conținut (broșuri, roll-up, infografice, etc.)
  • Implicarea activă în alte proiecte ale asociației în funcție de nevoile acesteia
  • Dezvoltarea rețelei asociației European Association for Social Innovation

Persoanele interesate sunt rugate să completeze următorul formular: https://form.jotform.com/213222469565357

Vor fi contacte doar persoanele care trec în etapa interviului.

Salariul se va negocia în urma interviului.

Data limită: 12 iulie 2023