Junior Graphic Designer

Asociația European Association for Social Innovation caută Junior Graphic Designer pentru a se alătura echipei sale, într-un program de lucru full-time, în București

Persoana care va ocupa acest rol va fi responsabilă de conceptualizarea, design-ul și producerea de materiale pentru format print și digital, atât pentru EaSI cât și pentru proiectele desfășurate de aceasta.

Responsabilități:

  • Crearea identității vizuale pentru diverse proiecte (logo-uri, template-uri de lucru – Word / PPT)
  • Conceperea și realizarea diferitelor materiale promoționale (postere, afișe, broșuri, roll-up etc).
  • Editează și procesează scurte clipuri promoționale.
  • Contribuția la eforturile echipei prin îndeplinirea sarcinilor, în funcție de necesități.
  • Se menține informat(ă) în ceea ce privește trendurile în design și softuri.

Candidatul ideal:

  • Are minim un an de experiență într-o poziție similară.
  • Are cunoștințe solide în Adobe Creative Suite (InDesign, Photoshop, Illustrator).
  • Deține cunoștințe de bază de editare și procesare video.
  • Deține cunoștințe de limba engleză la nivel mediu-avansat.
  • Are bune abilități de organizare, creativitate și simț artistic.
  • Are o atitudine proactivă, este adaptabil și învață rapid.

Pentru a aplica pentru acest rol, vă rugăm să completați formularul de mai jos:

Vor fi contactați doar candidații selectați pentru interviu.

Salariul și alte beneficii vor fi negociate în urma interviului.

Data limită până la care pot fi trimise aplicațiile: 12.07.2023