Social Researcher

Asociația European Association for Social Innovation își mărește echipa!

Recrutăm  Social Researcher cu studii universitare, de preferat în sociologie sau în alte domenii conexe, cunoștințe de limba engleză la nivel avansat și cu experiență de minim un an în implementarea de proiecte.

Programul de lucru este full-time, iar activitatea principală se desfășoară în București (sunt prevăzute și călătorii în străinatate și în țară).

Candidatul ideal se caracterizează prin:

  • Abilitatea de a efectua cercetări sociale aplicate
  • Excelente abilități de ascultare, comunicare și organizare
  • Abilitatea de a interpreta grafice și tabele de date
  • Abilitatea de a face prezentări către diverse audiențe
  • Capacitatea de a produce constatări clare și recomandări punctuale
  • Stil de scriere clar în engleză, cu ortografie și gramatică corecte (nivelul B2 este minim pentru a fi acceptat la interviu)
  • Cunoștințe avansate de utilizare Ms Office (cunoștințele în utilizarea altor programe tehnice sunt apreciate)

Responsabilitățile principale:

  • Proiectează, scrie, gestionează și implementează proiecte de cercetare care au ca scop investigarea problemelor sociale precum ocuparea forței de muncă, șomajul, genul, sănătatea, educația și politica socială și identificarea de bune practici în ceea ce privește inovarea socială
  • Contribuie activ la dezvoltarea rețelei asociației European Association for Social Innovation

Persoanele interesate sunt rugate să completeze următorul formular: https://form.jotform.com/213222469565357

Vor fi contacte doar persoanele care trec în etapa interviului.

Salariul se va negocia în urma interviului.

Data limită: 28 februarie 2022